DBI - Dzień Bezpiecznego Internetu


7 luty 2012 r.

Dzień Bezpiecznego Internetu 20127 lutego ponad 70 państw z pięciu kontynentów obchodzić będzie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W Polsce DBI od 2005 roku organizowany jest przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową oraz Fundację Dzieci Niczyje tworzące Polskie Centrum Programu Safer Internet. Głównym partnerem DBI 2011 jest Fundacja Orange.

Hasło przewodnie tegorocznych obchodów DBI - "Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!" - ma za zadanie pokazać młodym ludziom, że wirtualny świat może być odkrywany wspólnie przez najmłodszych oraz ich rodziców czy dziadków. Dzieci mogą oswoić swoich dziadków z techniczną obsługą Internetu, dziadkowie zaś mogą czuwać nad bezpiecznym i rozważnym poruszaniem się najmłodszych w sieci.

W sieci możemy znaleźć mnóstwo ciekawych i przydatnych stron, służących czy to edukacji, czy rozrywce. Nie brakuje jednak cyberprzestępców, którzy chcą wykorzystać albo naszą niewiedzę, albo brak odpowiedniego oprogramowania, jakie powinniśmy zainstalować na komputerze. Wówczas Internet może stać się nieprzyjemnym miejscem, zwłaszcza dla najmłodszych użytkowników. Warto więc pogłębić swoją wiedzę na ten temat. Bardzo dużo przydatnych informacji Rodzic może znaleźć na stronie www.dzieckowsieci.pl. Poniżej umieściłam kilka ulotek informacyjnych z powyższej strony oraz artykuły na temat bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci.